NLCV25T-220K-EF
Mfr.Part #:
NLCV25T-220K-EF
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1008(2520 Metric) SMD/SMT 22 µH 10 % 160 mA 2.8 Ω
ParameterValue
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)1.9 mm
Length2.4892 mm
Width2 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Case Code (Imperial)1008
Case Code (Metric)2520
Composition(Kit Type)Wirewound
Height1.8 mm
REACH SVHCNo SVHC
Self Resonant Frequency18 MHz
Current Rating160 mA
DC Resistance (DCR)2.8 Ω
Test Frequency2.52 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 11 months ago)
ShieldingUnshielded
Inductance22 µH
Core MaterialFerrite
inductance tolerance10 %
Max DC Current160 mA